Kонкурс за избор у звање и заснивање радног односа

1. Предавача за област Физичко васпитање и спорт (100 %радног времена) у Одсеку васпитачких студија Крушевац на одређено време од 5 година

Услови: академски назив магистар, односно најмање стручни назив специјалисте академских студија и остали услови прописани чланом 74 Закона о високом образовању (Сл. гласник РС“, бр. 88/2017, 73/2018, 27/2018 – др. закон, 67/2019, 6/2020 – др. закони, 11/2021 – аутентично тумачење, 67/2021, 67/2021 – др. закон и 76/2023), Правилником о начину и поступку избора у звање и заснивању радног односа наставника и сарадника Академије васпитачко-медицинских струковних студија бр. 01-228/22-1 од 21. 04. 2022.године, Минималним условима за избор у звања наставника на академијама струковних студија и високим школама струковних студија („Службени гласник РС” број 130 од 29. децембра 2021. године), као и непостојање сметњи из члана 72 став 4 Закона о високом образовању.

Лица која подносе пријаву на конкурс за избор у звање морају приложити и следећу документацију:

1. Биографију;
  2. Доказе о испуњењу обавезних услова: оверене копије диплома свих степена студија; доказе о траженом радном искуству (потврде, уговори о раду, уговори о ангажовању и други докази у оригиналу или овереној фотокопији); доказе о оценама педагошког рада (осим ако нема педагошко искуство); списак радова и саме радове; доказе да је учествовао са радовима на научним и стручним семинарима и конференцијама;
  3. Извод из књиге рођених, односно извод из књиге венчаних (ако је кандидат ступањем у брак променио личне податке), уверење о држављанству РС, у оригиналу или овереној фотокопији и фотокопија личне карте;
  4. Потврду МУП-а РС да лице није правоснажном пресудом осуђено за кривично дело против полне слободе, фалсификовања исправе коју издаје високошколска установа или примања мита у обављању послова у високошколској установи.;
  5. Доказе о изборима у наставно и научнозвање, ако је кандидат био биран у наставно и научно звање;
  6. Доказе о испуњењу изборних услова: стручно-професионални допринос; допринос академској и широј заједници и сарадња са другим високошколским институцијама у земљи и иностранству.

Рок за подношење пријаве је 15 дана од дана објављивања конкурса.

Пријаве слати на адресу: Академија васпитачко-медицинских струковних студија, ул. Балканска бр.18, 37000 Крушевац.