Студенти АВМСС у Софији – Како озеленети универзитет

Студенти и наставници наше Академије  учествовали су у мешовитом Еразмус+ програму мобилности у високом образовању (Blended Intensive Program)  под називом “Како озеленети универзитет?” (How to green the university?”) одржаном у Софији, Бугарска у организацији Медицинског универзитета Софија, у периоду од 13. до 17. маја 2024. године. Мешовити програми мобилности укључују комбинацију виртуалних предавања, радионица, дискусија и интерактивних сесија путем интернета, као и физичке радионице, семинаре или праксе на терену. Ова комбинација омогућава учесницима да искористе предности флексибилности онлајн учења, али и да створе мрежу контаката и искуство које пружа лични контакт и рад у стварном окружењу. Кроз овај програм наши студени су са својим иностраним колегама размењивали знања и искуства везана за промовисање одрживог развоја и зелене агенде у високом образовању. Академија је, у циљу остваривања међународне мобилности студената, са Медицинским универзитетом у Софији потписала интер-институционални уговор и тиме отворила пут будућој плодној сарадњи.